Naga MarketsDokładnie tydzień temu, również w sobotę rano napisałem analizę “…AUD/USD – dwa tygodniowe pin bary przy ponad 3 letniej linii trendu“. Po tygodniu okazuje się, że prognoza w miarę się sprawdziła, a raczej jestem dobrej myśli na realizację opisanego wtedy scenariusza. Minął tydzień, a na wykresie tygodniowym przybył nam kolejny, już trzeci pin bar czyli podażowa świeca zwiastująca spadki. Widać to w powiększeniu, a nieco z oddali świetnie widoczna jest długoterminowa linia trendu. Co ciekawe, obecne wzrosty zdają się kończyć z podobnym zasięgiem co dwie poprzednie korekty. Jest to kolejny argument, który skłania mnie do prognozowania spadków.

1

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Na wykresie dziennym już w poniedziałek może dojść do przełamania wzrostowej linii trendu oraz lokalnego wsparcia przy 0,7580-90. W takim układzie dziennym oraz tygodniowym byłby to sygnał do rozpoczęcia spadków. Najbliższym celem zdaje się być wsparcie przy 0,7400-20. Potencjalne rozegranie tej sytuacji to zaczekanie na przełamanie wsparcia oraz re-test na niższych interwałach. Oczywiście nie jest to jedyny sposób gry pod spadki.

2Generalnie technika wygląda pro-spadkowo, a trzeci pin bar na W1 może sprawiać wrażenia, że spadki są niemal pewne. W chwilach przypływu pewności siebie na rynkach, warto przypomnieć sobie jednak o starej, giełdowej maksymie: „Jeżeli ktoś jest czegoś pewny na giełdzie, to albo dopiero zaczyna, albo właśnie kończy”.

Życzę udanego weekendu.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here