Naga MarketsDokładnie tydzień temu, również w sobotę rano napisałem analizę “…AUD/USD – dwa tygodniowe pin bary przy ponad 3 letniej linii trendu“. Po tygodniu okazuje się, że prognoza w miarę się sprawdziła, a raczej jestem dobrej myśli na realizację opisanego wtedy scenariusza. Minął tydzień, a na wykresie tygodniowym przybył nam kolejny, już trzeci pin bar czyli podażowa świeca zwiastująca spadki. Widać to w powiększeniu, a nieco z oddali świetnie widoczna jest długoterminowa linia trendu. Co ciekawe, obecne wzrosty zdają się kończyć z podobnym zasięgiem co dwie poprzednie korekty. Jest to kolejny argument, który skłania mnie do prognozowania spadków.

1

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Na wykresie dziennym już w poniedziałek może dojść do przełamania wzrostowej linii trendu oraz lokalnego wsparcia przy 0,7580-90. W takim układzie dziennym oraz tygodniowym byłby to sygnał do rozpoczęcia spadków. Najbliższym celem zdaje się być wsparcie przy 0,7400-20. Potencjalne rozegranie tej sytuacji to zaczekanie na przełamanie wsparcia oraz re-test na niższych interwałach. Oczywiście nie jest to jedyny sposób gry pod spadki.

2Generalnie technika wygląda pro-spadkowo, a trzeci pin bar na W1 może sprawiać wrażenia, że spadki są niemal pewne. W chwilach przypływu pewności siebie na rynkach, warto przypomnieć sobie jednak o starej, giełdowej maksymie: „Jeżeli ktoś jest czegoś pewny na giełdzie, to albo dopiero zaczyna, albo właśnie kończy”.

Życzę udanego weekendu.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDokąd zmierza gospodarka Wielkiej Brytanii?
Następny artykułWeekendowy przegląd rynków – EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, USDCAD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here