Naga MarketsRynek złota od dłuższego czasu poruszał się spokojnie na północ tworząc kanał wzrostowy. Na skutek pojawienia się 7 czerwca br. silnej reakcji podażowej w okolicy poziomu 1295.00 powstała tam formacja podwójnego szczytu, która zapoczątkowała trwające aż do ubiegłego poniedziałku spadki. W ten sposób rynek wybił dołem z trwającego od połowy grudnia ubiegłego roku kanału.

Mimo, że spadki te nie dotarły w okolice żadnego istotnego wsparcia, dokładnie tydzień temu pojawiła się silna reakcja popytowa, na skutek której do dziś obserwujemy wzrosty.

GOLD Daily

Spoglądając na wykres H1 zauważyć możemy, że rynek pokonał po czym dokładnie re-testując odrzucił już lokalny opór (teraz wsparcie) w okolicy poziomu 1228.00. Wydaje się więc, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji złota.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

GOLD H1

Choć nie wygląda to podręcznikowo, moglibyśmy zauważyć powstałą już pro-wzrostową formacje odwróconej głowy z ramionami (oRGR), która wspiera tą projekcję. Najbliższy poziom oporu, którego przetestowania moglibyśmy się spodziewać znajduje się w okolicy 1241.00.

GOLD H1

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 17 – 21 lipca
Następny artykułNetflix w trendzie wzrostowym przed publikacją wyników
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here