Naga MarketsPara walutowa GBPUSD od ubiegłego czwartku porusza się na południe. Spadki te zapoczątkowała decyzja Bank of England (BoE) o utrzymaniu głównej stopy bankowej na niezmienionym poziomie (0,25%) oraz spadkowa rewizja prognoz w raporcie inflacyjnym. Mark Carney komentując obniżkę dotychczasowych prognoz gospodarczych twierdził, że jest to spowodowane Brexitem, który ciążyć będzie na dynamice PKB w przeciągu najbliższych kilku lat. Widmo opuszczenia Unii Europejskiej negatywnie odbija się również na inwestycjach krajowych, spadkach konsumpcji gospodarstw domowych oraz zaufaniu konsumentów.

Drugi impuls spadkowy to natomiast pozytywna reakcja dolara amerykańskiego na piątkową publikację NFP. Jak się okazało, piątkowe dane przewyższy oczekiwania analityków. Z jednej strony lipcowa wartość wskaźnika pobiła rynkowe prognozy (209 tys. w lipcu wobec estymowanych 183 tys.) z drugiej zaś, byliśmy świadkami sporej rewizji poprzedniego odczytu. Czerwcowe payrollsy wyniosły więc nie 222 tys. tak jak do tej pory sądziliśmy, lecz aż 231 tys.

Na skutek pierwszej fali spadkowej kurs kabla pokonał linie tendencji wzrostowej, po czym re-testując ją od dołu (jako opór), odrzucił ją (po pojawieniu się publikacji NFP).

Od tego czasu kurs dalej porusza się na południe choć już jednak zdecydowanie mniej dynamicznie. Od wtorku obserwujemy ruch w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Biorąc pod uwagę podstawowe założenia teorii boxów mówiące o tym, że konsolidacja jest formą korekty czasu po której w zdecydowanej większości przypadków następuje kontynuacja wcześniejszego trendu, spodziewać moglibyśmy się wybicia dołem i dalszych spadków.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

GBPUSD H1

Spoglądając na wykres 4-godzinowy warto zauważyć, że pokonanie obecnego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do spadków nawet w okolice poziomu 1.2840 co daje potencjał ponad 120 pips ruchu.

GBPUSD H4

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRaport Walutowy Noble Markets, 11 sierpnia
Następny artykułPolska traderka domaga się odszkodowania od Saxo Banku. UOKiK interweniuje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here