Naga MarketsNotowania pary walutowej GBPUSD osiągnęły wczoraj kluczowy poziom 1.40. Miało to miejsce po zanegowaniu dwóch niedźwiedzich formacji jakie utworzyły się na wykresie dziennym w minioną środę oraz piątek. Apetyt byków jednak nie ustaje i podczas dzisiejszej sesji zdołały wypchnąć kurs ponad poziom 1.41.

Trend na tej parze bez wątpienia pozostaje wzrostowy, jednakże na oporze, do którego dotarła cena mogą pojawić się oferty, których rezultatem będzie ruch korekcyjny. Najbliższe wsparcie zapewnia teraz przyspieszona linia trendu biegnąca od dołka z 13-go listopada, kolejny jest poziom horyzontalny w okolicach 1.3610.

 Sprawdź też pozostałe, istotne poziomy wsparcia intraday  >>

We wspomnianych wyżej strefach można się rozglądać za okazjami zakupowymi, które pozwolą na dołączenie do trendu wzrostowego. Należy jednak brać pod uwagę, że kluczowa strefa oporu rozpoczyna się na poziomie 1.40 i rozciąga do okolic 1.41.

Skuteczne przełamanie wymienionej wyżej strefy oporu otworzy drogę do kolejnej kluczowej bariery na 1.47/49. Obszar ten sprawdzał się także w roli wsparcia, w 2015 roku, natomiast opór stanowił przez cały 2016 rok, kiedy to notowania załamały się po referendum ws. Brexitu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here