Naga MarketsNotowania pary walutowej GBPUSD znajdują się w trendzie wzrostowym na co wskazują dołki i szczyty, które układają się na coraz wyższych poziomach. Jednakże od czasu ustanowienia szczytu na 1.4345 jesteśmy świadkami korekty ostatniego impulsu wzrostowego.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wczoraj kurs testował wsparcie w okolicach 1.3930, które obejmuje także poziom 50% zniesienia ostatniego impulsu. W ciągu dnia notowania osunęły się pod ten obszar, wróciły jednak z powrotem ponad strefę do zamknięcia sesji.

W rezultacie opisanej wyżej akcji cenowej powstała świec z długim dolnym cieniem, która wskazywała na pozytywny test wsparcia. Dziś natomiast kurs z powrotem osunął się pod wsparcie i jeśli udałoby się przełamać wczorajsze minima na zamknięciu dnia, może się okazać, że zostanie ono poddane.

Realizacja powyższego scenariusza może oznaczać pogłębienie korekty, a najbliższe kluczowe wsparcie znajdzie się wtedy w obrębie 1.3600. Alternatywnie, powrót strony popytowej otworzy drogę do kontynuacji trendu wzrostowego i ponownego testu tegorocznym maksimów przy 1.4345.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here