Naga MarketsDziś analiza dla początkujących będzie bardziej przestrogą niż okazją do handlu. Jednym z najpowszechniejszych błędów popełnianych przez początkujących traderów, jest handel w warunkach, które są skrajnie niesprzyjające. Zdecydowana większość początkujących traderów wybiera handel techniczny, a więc posługują się przesłankami płynącymi prosto z wykresu. Problem polega na tym, że kiedy dany instrument kierowany jest silnymi przepływami o charakterze fundamentalnym, technika na nic się nie przyda, a może wpędzić jedynie w kłopoty.

Odbierz bonus $30 bez depozytu oraz 50% do depozytu u brokera XM!

Techniczny trading uczy nas handlować kierunkowo, z RR 2:1 i wyższym, oraz ciasnym SL (żeby osiągnąć dobry RR), najlepiej pod dołkiem lub nad szczytem. Jeśli trafimy natomiast na rozchwiany rynek, jak ostatnio na GBP/USD, zauważymy że te reguły w żadnym stopniu nie obowiązują, a wykres – szczególnie niższe interwały – zaczyna przypominać wolną amerykankę. Dziś niespodziewany rajd na Kablu został sprzedany po fatalnych danych o inflacji… a raczej deflacji CPI.

XM_GBPUSD_1310

Próba handlu technicznego w takim środowisku zakończy się najprawdopodobniej porażką, dlatego jeśli zdecydowaliśmy się handlować technicznie, nie wolno nam handlować każdego wykresu na siłę – warto wybierać instrumenty, które aktualnie wyglądają sprzyjająco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here