Naga MarketsKorzystając z tego, że rynki są nieczynne i mamy więcej czasu na spokojniejszą analizę, przyjrzałem się popularnym parom walutowym w celu znalezienia czegoś ciekawego na najbliższy czas. W oko wpadła mi para GBP/JPY.

Wykres dzienny to przede wszystkim kluczowa strefa wsparcia 180,70 – 181,00. Jak widać na poniższym wykresie, strefa ta była bardzo często testowana i dość dokładnie respektowana. W tym miejscu, w którym obecnie się znajdujemy może tworzyć się formacja podwójnego dna. Wiem, że ostatnie spadki byłby dynamiczne i ciężko o optymizm na parach z Funtem ale warto zauważyć, że już wcześniej cena odbijała po równie mocnych spadkach. Na D1 mamy świecę popytową, którą ciężko potraktować jako klasyczny sygnał kupna, za to na H4 mamy ładnego, dużego pin bara. Aby nie wybiegać zbyt mocno w nieznaną przyszłość, nie powinniśmy liczyć na początek na więcej niż odbicie do okolic 185,00 (czerwona linia).

1
Kolejne ciekawe elementy wspierające scenariusz prowzrostowy to m.in. trwający test niemal dokładnie 2 letniej linii trendu wzrostowego. Jak widać linia ta również była dokładnie respektowana w przeszłości.
2

[pullquote]Odbierz premię bez depozytu w wysokości 30$ i handluj z XM[/pullquote]

Trzeci argument za odbiciem w górę przynosi metoda overbalance. W dotychczasowym trendzie były dwie duże korekty, których zasięg był niemal identyczny. Jak widać obecne spadki, jeżeli okażą się tylko korektą, osiągnęły już ten zasięg. Jest to zresztą drugie dojście do pełnego zasięgu, pierwsze zakończyło się całkiem dynamicznym odbiciem.
3
Wydaje się więc, że możemy mieć do czynienia z przełomowym momentem. Gdyby jednak nie doszło do wzrostów i cena spadnie poniżej opisywanej strefy to pojawi się równie ciekawa okazja do gry na spadki, licząc np. na re-test poziomu, który już wtedy będzie pełnił rolę oporu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here