Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Szukając ciekawej propozycji zagrania na rozpoczęcie nowego tygodnia, moją uwagę przykuł GBP/JPY. Słaby Funt oraz nieźle trzymający się Jen może być ciekawą transakcją. Mowa oczywiście o pozycji krótkiej czyli grze na spadki.

Na interwale dziennym powstała świeca z długim, górnym cieniem pokazująca, że wzrosty w ciągu dnia były tylko kolejną korektą w trendzie spadkowym. Kluczowy jest właśnie trend, który dociera do ważnego poziomu wsparcia, łączącego trzy poprzednie dołki. Pozostało niewiele miejsca i wydaje się bardzo prawdopodobne, że cena pokona tę przestrzeń.
d1
Zagrania należy poszukać niżej, na H4. Można tu poprowadzić dokładnie respektowany kanał spadkowy. Ostatnie świece to także pin bary pokazujące kolejne, udane odbicie w dół od górnej krawędzi kanału. Warto spojrzeć na to w większym przybliżeniu.

h4
Powiększając wykres widać, że po za testem górnej krawedzi jest to także typowy pull-back pokonanej wcześniej strefy wsparcia, która trzykrotnie generowała odbicia w górę. Idealne byłoby zagranie pod pin bara na szczycie tej korekty, teraz jesteśmy już odrobinę spóźnienie, ale świeca łączona z tych trzech ostatnich czyli H12 to także pin bar, który można rozegrać. Zapewne pojawią się obawy, że kurs może zatrzymać się na poprzednich minimach. Myślę, że spadki będą jednak głębsze, trwająca korekta była bowiem taka sama jak dwie poprzednie czyli bardzo mało dynamiczna. Do kluczowego wsparcia z D1 mamy więc spokojnie 120 pipsów potencjalnego zysku.

h4 plus

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here