Naga MarketsOstatnie zaskakujące wydarzenia na parach z Funtem mocno zniekształciły techniczny obraz wykresów. Warto jednak spróbować przyjrzeć się parze GBP/JPY i sprawdzić co podpowiada nam technika. Na wykresie dziennym mamy wielką formację inside bara (świeca wewnętrzna) z której wybicie zajmie trochę czasu. Zaznaczyłem ją niebieskim prostokątem. Wewnątrz niej także mamy podobną formację tyle, że nieco mniejszych rozmiarów, dzięki czemu można ją w jakiś sposób próbować rozegrać. W związku z tym, że mamy trend spadkowy, a cena znajduje się pod czytelnym oporem, liczymy na dalsze spadki czyli wybicie dołem. Wydaje się, że wszelkie wzrosty powinny dawać ciekawe okazje, zwłaszcza takie wystające ponad czerwonego IB czyli wszelkie fałszywe wybicia, testujące zarazem poziom oporu.

1

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Stosując tę samą metodologię czyli formację inside bara, zaglądamy na wykres miesięczny. Tu widać, że właśnie nastąpiło wybicie z IB dołem, w preferowanym kierunku czyli zgodnie z dynamicznym trendem spadkowym. Jest to znak, że płaska korekta dobiegła końca i cena powróciła do głównego trendu. Wydaje się, że na tej fali spadkowej kurs może dotrzeć aż do dołków z 2009, 2011 i początku 2012 roku czyli zaznaczonego wsparcia.

2


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here