Naga MarketsCiekawy obrót przyjmują notowania pary GBP/JPY na wykresie 4 godzinowym. W ciągu ostatnich dwóch dni doszło do silniejszej reakcji podażowej, które jednak nie zmieniła dotąd szerszego trendu wzrostowego. Spoglądając na wykres, na pierwszy rzut oka widać, że korekty mają tutaj dość zbliżony zasięg. Obecny ruch spadkowy ma więc jeszcze sporo przestrzeni, aby dorównać do poprzednich korekt. Ostatnie kilkanaście godzin upłynęło pod znakiem słabych wzrostów. Aktualnie cena zaczyna spadać, co może sugerować dokończenie wczorajszych spadków. Wydaje się więc, że można oczekiwać na kontynuację przeceny w ramach korekty, co najmniej do okolic typowego zasięgu korekty lub do rejonów linii trendu.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

 1. Zbyt duża pewność siebie potrafi jednak być zgubna 🙂 Statystyki nie opierałem na indeksie dolara bo to jest odległa przeszłość. Analizę oparłem na powtarzalności korekt w obecnym trendzie, a to też statystyka. Nie ma poziomów nie do przełamania, choć 1,52 było respektowane jakiś czas. A poziom 61,8% dla mnie akurat nic nie znaczy, tak samo jak każdy inny poziom Fibonacciego, więc nie biorę tego pod uwagę. Jednak rynek potrafi zaskoczyć.
  Dzięki za komentarz, powodzenia 🙂

 2. Wczoraj w komentarzu zwracałem uwagę na dziurę w analizie i istotność poziomu 1,52. Dodatkowo w tych okolicach przebiega również 61,8% Fibo lutowych spadków.
  https://comparic.pl/gbpjpy-wybicie-inside-bara-pamacd/
  Dzisiaj znowu analiza na spadki z pominięciem kluczowych miejsc. Sprawia trochę wrażenie zrobienia na zasadzie… najpierw założenie (spadki), następnie szukanie elementów AT pasujących do założenia.
  Dodatkowo co ciekawe autor wbrew temu co pisze o sobie zlekceważył statystykę.
  Mianowicie, kwiecień jest jednym z najsłabszych miesięcy dla indeksu dolara patrząc na ostatnie 10 lat. GBP jest walutą, która najbardziej zyskuje na tej słabości w ostatnich miesiącach. Zestawiając to z brakiem chęci do spadków w ostatnich tygodniach na parze USDJPY zajmowanie krótkich pozycji na GBPJPY to naprawdę misja samobójcza, co rynek potwierdził w ciągu ostatnich 3h.
  Pozdrawiam.

  P.S. Sorki za drobne złośliwości 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here