Naga MarketsNotowania pary walutowej GBPCHF dotarły w ubiegłym tygodniu do istotnego obszaru oporu w obrębie 1.3055. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, właśnie na tym oporze rajd wzrostowy wyhamował, a cena nie była w stanie dalej trzymać się zewnętrznej wstęgi Bollingera.

GBPCHF - na oporze wyhamował rajd wzrostowy

Z kolei na wykresie 4-godzinnym widoczna jest dywergencja pomiędzy coraz wyżej położonymi szczytami cenowymi, a zniżkującym RSI. Jest to kolejna oznaka słabości byków na oporze.

Mając na uwadze powyższe, jeśli kluczowy opór w obrębie 1.3055 ugnie się pod naporem sprzedających, oczekiwane jest pogłębienie korekty. Po wybiciu ostatniego, lokalnego dołka na 1.2944, strona podażowa może kierować notowania do 1.2807, gdzie znajduje się 50% zniesienie ostatniego impulsu wzrostowego. Nieco niżej znajduje się wsparcie horyzontalne w obrębie poziomu 1.2735.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Dywergencja pomiędzy coraz wyżej położonymi szczytami cenowymi, a zniżkującym RSI


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSteve Wozniak oficjalnie na rynku blockchain
Następny artykułLiga Traderów VII – zaczynamy II fazę rozgrywek
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here