Naga Markets
Para walutowa GBPCHF konsolidowała w ostatnim czasie, a ruch ten przybrał formę trójkąta widocznego na poniższym wykresie 4-godzinnym. Dziś natomiast jesteśmy świadkami próby pokonania górnego ograniczenia tej formacji technicznej.

Piszę tu o próbie, jak na razie bowiem notowania nie zamknęły się jeszcze na wykresie 4-godzinnym (intraday) ponad wspomnianym oporem, nie wspominając już o zamknięciu dnia / tygodnia.

Warto jednak mieć na uwadze tę parę, ponieważ w przypadku zamknięcia dzisiejszej sesji w okolicach obecnych poziomów, nie tylko pokonane zostanie górne ograniczenie trójkąta, ale także przyspieszona linia trendu spadkowego biegnąca od szczytu z 27-go kwietnia.

Najkorzystniej byłoby, gdyby zamknięcie tygodnia miało miejsce ponad aktualnymi maksimami (1.3269) z obecnego miesiąca. Wtedy też kupujący odsłoniliby opór na 1.3370 oraz linię trendu biegnącą od tegorocznych maksimów.

Należy przy tym pamiętać, że omawiane wybicie może stanowić jedynie pogłębienie korekty. Jak bowiem widać na wykresie dziennym poniżej, w szerszym kontekście prym cały czas wiedzie strona podażowa.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 15.06.2018
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 15 czerwca
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here