Naga MarketsKurs pary walutowej GBPCHF utworzył na wykresie 4-godzinnym wzór formacji odwróconej głowy z ramionami, która wskazuje na odwrócenie trendu spadkowego. Jak widać na poniższym wykresie, w dniu wczorajszym cena znalazła się ponad linią szyi, a także domknęła lukę spadkową jaka powstała na otwarciu sesji z 9-go stycznia.

Po wybiciu linii szyi i domknięciu luki nastąpiło jeszcze cofnięcie, by niedługo potem wzrosty były kontynuowane. Wydaje się to potwierdzać ważność formacji, a co za tym idzie spodziewane są dalsze wzrosty.

Zasięg formacji oRGR mierzony od szczytu głowy do linii szyi to niespełna 320-pipsów. Jeśli zatem ruch mierzony po wybiciu zostanie wypełniony, cena powinna dotrzeć w okolice poziomu 1.2800. Po drodze będzie jeszcze miała do pokonania opór w pobliżu 1.2660.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZaczyna się rok Koguta. Co przyniesie on inwestorom?
Następny artykułDaleki Wschód kształtuje popyt na złoto
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here