Naga MarketsDzisiejsza analiza stanowi kontynuację wpisu z piątku, gdzie była mowa o próbie wybicia górą z formacji trójkąta. Na poniższym wykresie zaznaczyłem (strzałką) świecę, która formowała się w trakcie publikowania tamtej analizy.

Zwracałem tam dodatkowo uwagę na to, jak istotne jest oczekiwanie na zamknięcie świecy. Jeśli bowiem porównamy tamten wykres 4-godzinny oraz dzisiejszy, zamieszczony poniżej opowiada on nam zupełnie inną historię.

W trakcie tworzącej się w piątek świecy mogło się wydawać, że przewagę zdobywa strona popytowa. Jednak po zamknięciu na interwale 4-godzinnym / dziennym / tygodniowym okazało się, że respektowane jest górne ograniczenie trójkąta, a także przyspieszona linia trendu prowadzona od maksimów z 27-go kwietnia.

Spadki w wyniku odbicia zaprowadziły kurs z powrotem do wsparcia trójkąta, które z kolei udało się pokonać podczas wczorajszej sesji. Tym samym wzrosła szansą na kontynuację trendu spadkowego. Kolejna istotna kwestia tyczy się samego trójkąta. Zawsze bowiem korzystniej będzie jeśli wybicie nastąpi w kierunku trendu, tak jak w tym konkretnym przypadku.

Obecnie wydaje się, że linia najmniejszego oporu prowadzi do wsparcia w okolicach 1.3050. Jeśli sprzedają pokonają ten obszar, kurs może dalej zmierzać do 1.2900/30.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here