Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Ciekawa sytuacja techniczna pojawia się na parze GBP/AUD na interwale H4. Mamy wyraźną tendencję spadkową i choć nie można wyznaczyć linii trendu, to akceptowana jest dolna linia, łącząca w zasadzie wszystkie dołki. Warto ją wykorzystać. Układ szczytów nie pozostawia złudzeń, gdyż są one ułożone na coraz niższych poziomach.

Ostatni impuls to ruch spadkowy (pierwsza czerwona strzałka), a po nim nastąpiła trwająca nadal korekta. Niedawno cena odbiła się kolejny raz od dolnej linii. Myślę, że warto zaczekać aż cena dotrze do kluczowego oporu czyli strefy okolic 1,9450. Jest to poziom kilkukrotnie testowany z obu stron. Właśnie tam może się zakończyć ruch korekcyjny, a potwierdzeniem tego będzie pojawienie się sygnału świecowego, świadczącego o przewadze podaży. Celem będzie powrót do poprzedniego minimum lub też niżej np. do niebieskiej linii.

Jeżeli nakreślony scenariusz wejdzie w życie to spokojnie będzie można dokonać zagrania z RR 1:3. Bezwzględnie należy pamiętać o najważniejszym zleceniu czyli SL (stop loss), który umieścimy nad maksimum świecy sygnałowej, której spodziewam się w godzinach późno popołudniowych w strefie oporu.

ga

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here