CMC Markets
Para walutowa GBPAUD znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym, jednakże od ostatniego tygodnia ubiegłego roku, aż do wczoraj zmagała się z obszarem wsparcia w obrębie poziomu 1.7128.

Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, wysiłki strony podażowej nie poszły na marne i w końcu udało się skutecznie pokonać wymienioną wyżej strefę wsparcia. Kurs wyznaczył dołek w okolicach 1.7096 i teraz koryguje spadki.

Notowania są już coraz bliżej przełamanego obszaru wsparcia przy 1.7128, który teraz stanowi opór, a dodatkowo zbiega się z 20-okresową SMA. Jest to zatem dobre miejsce na poszukiwanie okazji sprzedażowych i dołączenie do obowiązującego trendu.

Wyżej znajduje się jeszcze linia trendu spadkowego biegnąca od szczytu z 20-go grudnia. Dopiero zamknięcie notowań ponad tą linią będzie kwestionowało pro-spadkowe nastawienie na parze walutowej GBPAUD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: PGNiG – o krok od wybicia
Następny artykułArctic [ATC] – w kluczowym miejscu – analiza na zamówienie
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótkoterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Wolne chwile spędza na bieganiu oraz treningach sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here