Naga MarketsCiekawa okazja do zagrania pozycji krótkiej pojawia się na parze GBP/AUD. Na interwale H4 widać, że trend jest spadkowy, a po niewielkiej korekcie cena testuje poziom oporu okolic 2,05 jaki wyznacza jeden z poprzednich dołków. W tym miejscu widoczna jest także reakcja podaży w postaci świec typu pin bar…

Taki układ rynku może sugerować chęć ponownych osunięć. Dynamiczne spadki zostały bowiem skorygowane – wzrosty zatrzymały się pod zaznaczonym na zielono oporem. Dodając do tego podażowy sygnał świecowy, można rozważać grę w kierunku południowym – w stronę styczniowych dołków.

1

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zajrzyj na stronę brokera XM, gdzie znajdziesz znacznie więcej analiz, a także ciekawe artykuły i materiały edukacyjne.[/pullquote]

Wykres H1 pokazuje, że korekta wzrostowa była całkiem duża na tle poprzednich. Pod oporem pojawiła się także formacja podwójnego szczytu oraz doszło do przełamania linii korekty. Wydaje się, że spadki w rejon ostatniego minimum są dość prawdopodobne.

Podwójny szczyt, został zaznaczony dwoma strzałkami – założenia formacji mówią, że gdy jakiś szczyt zostanie dwukrotnie przetestowany bez większego sukcesu, wtedy szansa na powrót do spadków zdecydowanie się zwiększa.

2

Dołącz do cyklu darmowych szkoleń online, które broker XM prowadzi wraz z portalem Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here