Naga MarketsTrzeba przyznać, że na parze GBP/USD sytuacja w ostatnim czasie w związku z wirusową paniką przebiegała relatywnie spokojnie. Nie pojawiły się większe ruchy ceny, a te co były nie zmieniły tendencji spadkowej, którą mamy od połowy grudnia. Wczoraj pojawiła się próba odbicia od czytelnego wsparcia przy 1,2750. Może być to krótkotrwała reakcja na obniżkę w USA stóp procentowych.

Po pewnej korekcie, może więc pojawić się kolejny niżej położony wierzchołek podtrzymujący trwającą tendencję. Jeżeli chodzi o fundamenty, to USA mają obniżkę za sobą, a Wielka Brytania może dopiero stać przez jej koniecznością. Funta osłabia także sytuacja przy negocjacjach nad nową umową handlową z UE. Wczoraj poznaliśmy też serię słabszych odczytów wskaźnika PMI. Wydaje się więc, że podstawy do wzrostowego odbicia są dość kruche.

gbpusd

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here