Naga MarketsNotowania pary GBP/USD na wykresie z dziennym interwałem czasowym wskazują na zdecydowany trend spadkowy od początku maja. Trwający miesiąc przynosi jednak znaczące odreagowanie i cena rośnie, kolejny raz do okolic lokalnego oporu przy 1,2750. Dwa poprzednie testy tego poziomu wywołały reakcję podażową. Wczoraj cena spadała przez większą część dnia, być może więc mamy trzecie odbicie od tych rejonów. Być może to już koniec okresu słabości amerykańskiej waluty.

Wynikała ona ze spekulacji odnośnie szybkiego, już na najbliższych posiedzeniach FED, cięcia stóp procentowych. Spekulacje na ten temat wywołało kilka słabszych odczytów gospodarczych, obawy o to, że wojna handlowa z Chinami doprowadzi do spowolnienia gospodarczego w USA oraz kilka wypowiedzi członków FED o możliwych obniżkach. Z kolei po stronie Funta nie mamy nic nowego, tym raz zaczynają się spekulacje dotyczące następcy premier May. Możliwe, że obawy o brexit i brak politycznego porozumienia w Wielkiej Brytanii będą silniejsze nawet niż cięcia stóp w USA, a co za tym idzie Funt nie zyska nawet w przypadku obniżki stóp dla dolara.

gbpusd

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here