Naga MarketsSpoglądając na wykres tygodniowy pary GBP/NZD widać, że mamy za sobą potężne wzrosty. Powody zwyżki są jednoznaczne i na pierwszy plan wysuwa się kwestia brexitu. Rozmowy premierów Wielkiej Brytanii i Irlandii i nowe propozycje premiera Johnsona w sprawie granicy Irlandii Północnej, sprawiły że sprawy te ruszyły nieco z miejsca, dając nadzieję na uniknięcie opuszczenia wspólnoty bez jakiejkolwiek umowy. Do tego z Nowej Zelandii płyną informacje o możliwych kolejnych cięciach stóp procentowych. Na wykresie mam test szczytu sprzed roku.

Czy jednak nagle sytuacja na wykresie może ulec zmianie? Wydaje się, że karty rozdaje brexit. Tu pojawiają się pewne przeszkody. O ile relacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską polepszyły się, to jednak problemem pozostaje polityka wewnętrzna. Wszelkie ustalenie premiera Johnsona powinno zyskać aprobatę parlamentu. Już pojawiają się głosy, że nowe ustalenia są nie do przyjęcia przez północnoirlandzckich unionistów. Jeżeli szczyt unijny nie spełni pokładanych w nim nadziei, a sytuacja wewnętrzna znowu się skomplikuje, Funt może oddać sporo z tego co ostatnio zyskał.

gbpnzd

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here