Naga MarketsInteresująco wygląda sytuacja na parze GBP/AUD. Na wykresie dziennym widać, że ostatnie dni przebiegał pod dyktando strony kupującej, a zwyżka przekracza już zasięg korekty z początku czerwca. Cena zbliża się do czytelnego oporu w rejonie 1,80 czyli poziomie dwóch ekstremów: dołka z lutego oraz lokalnego wierzchołka z początku lipca. Z Wielkiej Brytanii mamy pewne uspokojenie sytuacji wokół brexitu. Przynajmniej wiemy kto jest nowym premierem i jakie ma zamiary.

Z kolei z Australii poznaliśmy stwierdzenie szefa Banku Centralnego, o tym że zamierza sprowadzić inflację do poziomu docelowego i jest przygotowany na dalsze luzowanie polityki monetarnej jeżeli okaże się to koniecznie. Wydaje się, że takiej zapowiedzi możliwych cięć stóp procentowych w przyszłości mogą osłabiać australijską walutę, a co za tym idzie funt nadal może odrabiać straty po silnej wyprzedaży jaka trwała w ostatnich miesiącach. Jeżeli opór w rejonie 1,80 zostanie przełamany, wydaje się że cena powinna sięgnąć poziomu wcześniejszych dołków w rejonie 181,10.

gbpaud

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here