Naga MarketsInteresującą sytuację techniczną mamy na parze w GBP/AUD. Na wykresie dziennym widać, że korekta z ubiegłego tygodnia doprowadziła jedynie do niewielkiej zwyżki sięgającej dołka z połowy lutego. Początek tygodnia przynosi znaczące spadki przekraczające lipcowe minima i poziom poprzedniego dołka. Wszystko wskazuje więc na to, że cena powinna kierować się do poziomu tegorocznego minimum ze stycznia w okolicach 1,76. Co ciekawe to wsparcie pokrywa się z dolną krawędzią kanału, doskonale widocznego na wyższym interwale tygodniowy.

Nadal na słabość Funta, wpływa kwestia brexitu, cały czas mamy niepewność co do ostatecznego rozwiązania tej kwestii. Niedawno pojawiły się także sugestie ze strony członków Banku Centralnego o możliwych potrzebach obniżenia stóp procentowych. Wszystko to wskazuje na osłabienie brytyjskiej waluty. Bardziej czytelną sytuację mamy po stronie dolara australijskiego. Wczorajsze dane z chińskiej gospodarki wypadły zaskakująco dobrze, co przełożyło się na umocnienie tej waluty. Wydaje się zatem, że trend spadkowy z jakim mamy do czynienia od początku maja, powinien być w najbliższym czasie kontynuowany.

gbpaud

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here