Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

EUR/USD porusza się ostatnio w dość wąskiej konsolidacji i zagrania na nim możliwe są w zasadzie jedynie z niższych interwałów.

Na poniższym wykresie H1 można zauważyć, że cena porusza się między strefami wsparcia i oporu, a dokładniej można poprowadzić kanał o minimalnym nachyleniu wzrostowym. Oba te elementy nachodzą na siebie. Aktualnie zamyka się świeca godzinowa, która jest klasycznym pin barem. Mogła ona powstać odrobinę niżej, gdyż trochę brakuje do pełnego testu wsparciu lub nawet dolnej krawędzi kanału. Można zatem spróbować zagrać pod nią, zaczekać następną godzinę lub szukać sygnałów na H4.

Za moment poznamy serię odczytów wskaźnika PMI dla Niemiec, Francji oraz Strefy Euro. Najważniejsze są te z Niemiec, a zwłaszcza PMI przemysłowy. Prognozy dla wszystkich odczytów są lepsze i zakładają wzrost wartości wskaźnika. Jeżeli prognozy się potwierdzą, kurs powinien ruszyć na północ w stronę oporu. Zagrywając nad świecą pin bar H1, nie licząc na żadną jej korektę, można spokojnie uzyskać stosunek RR na poziomie 1:3. Bezwzględnie należy pamiętać o SL poniżej świecy lub strefy wsparcia.

eu

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: PZU, KGHM, Apator
Następny artykułSunex [SNX] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here