Naga MarketsNiedawno byliśmy świadkami wybicia z długotrwałego trójkąta prostokątnego na EUR/USD. Zgodnie z teorią, wybicie górą powinno wskazywać dalszy kierunek i tak też się dzieje. Od pewnego czasu obserwujemy jak strona popytowa nabiera mocy, a kurs zwiększa dynamikę wzrostów. Aktualnie korekta, która rozpoczęła się wczoraj w godzinach południowych jest już zakończona o czym świadczy wybicie ostatniego maksimum.

W tej sytuacji droga na kolejny szczyt czyli wierzchołek z 18 września, a więc poziom 1,1452 stoi już otworem. Przestrzeń do zdobycia to około 50 pipsów i warto zastanowić się jak je zdobyć…

1

[pullquote]Zajrzyj na stronę brokera XM, gdzie znajdziesz znacznie więcej analiz, a także ciekawe artykuły i materiały edukacyjne.[/pullquote]

W tym celu należy zejść na niższe interwały czasowe, zgodnie z teorią o tzw. podwójnej ramie czasowej znanej przede wszystkim z prac Roberta Minera. Szukamy więc na niższym interwale zagrania zgodnego z trendem na wyższym interwale. W naszym przypadku należy zaczekać na korektę i spróbować dołączyć do trendu.

Na 30 widać, że ostatni ruch ma miejsce w kanale wzrostowym, można więc wykorzystać jego dolną krawędź. Inny pomysł to zaczekanie na cofnięcie do wsparcia okolic 1,1380-90 czyli na poziom ostatnich wierzchołków. Wyraźny sygnał w postaci świecy, powstały w jednym z takich miejsc, po niewielkiej korekcie, może zostać potraktowany jako sygnał do dalszych wzrostów z celem wyznaczonym na wyższym interwale czasowym.

2Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here