Naga MarketsSpoglądając na wykres w skali H4, widać że od początku roku mamy do czynienia z trendem wzrostowy. W tym okresie każdy kolejny dołek i szczyt powstaje na coraz wyższym poziomie. Jedyne, drobne wyjątki to dołki z 11 oraz 30 stycznia, jednak w obu przypadkach po chwilowych naruszeniu struktury, pojawiała się błyskawiczna reakcja popytu. Obecnie, od 2 lutego trwają spadki, które w takim układzie należy przyjąć za korekcyjne. Co ciekawe, trzy ostatnie korekty mają mniej więcej zbliżony zasięg, który właśnie został osiągnięty po raz czwarty. Pojawia się więc potencjalna szansa na odbicie w górę, choć do poprzedniego dołka mamy jeszcze sporo miejsca i przekroczenie zasięgu często powtarzającej się korekty będzie jedynie wstępnym sygnałem możliwego słabnięcia trendu.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

 

Sytuacja z nieco odleglejszej perspektywy, widziana na wykresie dziennym jest zupełnie inna i wskazuje na to, że tegoroczne wzrosty mogą okazać się jedynie korektą. Szerszy trend jest bowiem spadkowy, a od początku maja ubiegłego roku notujemy serię coraz niżej położonych szczytów. Jeżeli sytuacja miałaby się powtórzyć to miejsca na wzrosty już nie ma, gdyż ostatni szczyt powstał bardzo blisko poprzedniego. Ponadto, obecnie znajdujemy się w strefie oporu, która była ostatnio respektowana. Dodając do tego ciekawostkę w postaci zbliżonych zasięgów ruchów cenowych w ostatnich miesiącach, otrzymujemy serię argumentów przemawiających za spadkami i tu już teraz. Wydaje się więc, że „złamanie” tegorocznego trendu na H4, można traktować jako sygnał powrotu ceny do głównego, długoterminowego trendu spadkowego.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here