Naga MarketsNotowania polskiego złotego osłabiają się w stosunku do euro, co na owocuje dość dynamicznym wzrostem pary EURPLN. Kurs tej pary testuje w tym tygodniu kluczową strefę oporu horyzontalnego w obrębie 4.2230 oraz linię trendu spadkowego biegnącą od szczytu z grudnia 2016.

Ruch wzrostowy do obecnych poziomów rozpoczął się w drugiej połowie lutego br., po kolejnej nieudanej próbie sforsowania kluczowego wsparcia na poziomie 4.13. Pozostaje teraz pytanie, czy kupującym uda się skutecznie pokonać konfluencję oporu.

Na wykresie 4-godzinnym poniżej widać, że notowania respektują wsparcie w postaci linii trendu prowadzonej od dołka z 27-go lutego br. Dziś natomiast testowane jest potencjalne, górne ograniczenie kanału wzrostowego.

Dopóki notowania pozostają w kanale obowiązuje krótkoterminowy trend wzrostowy. Jednakże wyłamanie wsparcia tego kanału może zapowiadać przecenę. Najbliższy poziom lokalnego wsparcia przy takim scenariuszu znajdziemy wtedy w okolicach 4.19. Kluczowe natomiast wciąż pozostaje wsparcie na 4.13.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: Wyłamanie z kanału rosnącego na NZDCAD
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 21.03.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here