Naga MarketsKurs pary walutowej EURNZD rośnie nieprzerwanie od początku obecnego miesiąca. Obecnie jak widać na poniższym wykresie dziennym, cena dotarła do kluczowej strefy oporu między 1.5190 – 1.5275.

Mając na uwadze powyższe spodziewać się można wyhamowania silnych wzrostów i przynajmniej korekty spadkowej. Najbliższym potencjalnym celem ewentualnych spadków będzie wsparcie przy 1.4943, natomiast dużo istotniejszy obszar obrony znajduje się między 1.4825/58.

Koncepcja na krótkoterminowe zagranie przeciw panującemu momentum przedstawiona została na poniższym wykresie 30-minutowym. Dynamika zaczęła spadać jeszcze przed wejściem kursu do strefy oporu i utworzyła się formacja klina.

Potencjalny scenariusz zakłada przełamanie wsparcia formacji klina i wybicie lokalnego dołka na poziomie 1.5140. Wtedy też ustanowienie niższego szczytu, a następnie wybicie dołka jaki powstał przed jego utworzeniem może być sygnałem do krótkiej sprzedaży.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSrebro coraz bliżej kluczowego wsparcia
Następny artykułRPP 22. raz z rzędu pozostawia stopy procentowe bez zmian
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here