Naga Marketslogo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: Webinaria


Kurs EUR/NZD od 22 kwietnia porusza się w niezwykle dynamicznym trendzie wzrostowym. Ostatnie umocnienie Euro doprowadziło do wybicia strefy oporu 1,68, z którą popyt miał problem od połowy lipca.

Pojawienie się korekty po wybiciu było naturalnym zjawiskiem. Aktualnie możemy mieć do czynienia z tzw. re-testem czyli korektą do pokonanej wcześniej strefy. Już teraz widoczne są sygnały popytowe, wystarczy połączyć dwie ostatnie świece H4 aby zobaczyć, że mamy pięknego, popytowego pin bara. Oczywiście można także zaczekać na lepszy, bardziej klarowny sygnał kupna, gdyż w tym miejscu kupujący powinni być faworytami.

Ustawiając zlecenie BUY LIMIT mniej więcej w połowie łączonej świecy (H8) zdołamy zmieścić stosunek RR 1:3 w przypadku ustawienia TP tylko na poziomie poprzedniego maksimum. Tylko, gdyż trend wzrostowy polega na tym, że poziomy poprzednich szczytów są przekraczane.

SL bezwzględnie musimy ustawić poniżej minimum z ostatnich 8 godzin, gdyż nawet najlepsza i wyglądająca najbardziej przekonywująco analiza nie da nam pewności co do końcowego wyniku i każde zagranie ma tak naprawdę 50% szans powodzenia, mimo czasem wyższej skuteczności w dłuższym okresie czasu.

1

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here