Naga MarketsNotowania pary walutowej EURJPY ponad 2 tygodniu temu, po raz czwarty odbiły od linii trendu wzrostowego / wsparcia klina biegnącego od dołka z sierpnia 2017 r. Cena przez dwa dni wzrastała dość dynamicznie, jednakże kolejne sesje wskazywały na wyczerpanie wsród kupujących, którzy nie mogli sobie poradzić z oporem na 136.20.

Zmagania ze wspomnianym wyżej oporem lepiej widoczne są na wykresie 4-godzinnym, gdzie po trzeciej próbie wybicia w górę, cena osunęła się do wsparcia w postaci krótkoterminowej linii trendu. W piątek udało się zdecydowanie przełamać to wsparcie, które zostało następnie przetestowano w roli oporu.

Dziś jesteśmy świadkami dalszej deprecjacji euro w relacji do jena, a notowania zbliżają się już do kluczowego wsparcia horyzontalnego blisko 134.34, które wcześniej stanowiło górne ograniczenie 4-miesięcznego ruchu bocznego. Niewiele niżej znajduje się jeszcze omawiana na wstępie linia trendu wzrostowego, co daje dodatkowy czynnik konfluencji.

Przełamanie strefy, w której zbiegają się wymienione wyżej wsparcia otworzy drogę dalszej przecenie w kierunku 131.40. Kolejny kluczowy obszar obrony znajduje się natomiast w okolicach 127.60.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto rośnie w siłę. Dobre nastroje rynkowe wokół kruszcu
Następny artykułNadchodzi wzmożona wyprzedaż dolara?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here