Naga Marketsxm_logo1Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Parokrotnie w naszych ostatnich analizach pojawiały się wątki zaczerpnięte z techniki Price Action i dziś, z uwagi na zbliżający się koniec roku, chcielibyśmy zaproponować przegląd świec miesięcznych pod kątem średnio-długoterminowym. A jakaż technika pasuje lepiej niż PA do świec?

Początek 2014 roku to jednocześnie korekta ze szczytu 2013, która zatrzymana została na 136.00, by para w drugiej połowie roku ruszyła do ataku na nowe maksima 149.00 wyraźnie przebijając w listopadzie dotychczasowy szczyt na otwarciu roku. Zatem długa świeca atakująca nowy szczyt wyznacza nam lokalne poziomy wsparcia/oporu w połowie (50%) oraz u podstawy, co potwierdza kolejno podstawa i połowa  (50%) formacji objęcia z początku roku, która zapoczątkowała korektę.

Aktualna świeca miesięczna tworzy szpulkę nad przebitym szczytem, co jest oznaką niezdecydowania rynku – nic dziwnego, grudzień jest kiepskim miesiącem na kontynuowanie trendów. Jeśli jednak świeca okaże się mała i z małym ciałem, będziemy szukać perspektywy kontynuacji trendu, np. po ponownym teście poziomu wsparcia 145.00.

Zobacz także: EUR/JPY wybija trójkąt górą sugerując powrót do trendu.

Jak to pogodzić z prognozą spadkową, którą mamy na parze EUR/USD? Przede wszystkim, para euro z dolarem uderzyła niedawno w poziom wsparcia 1.22 i aż prosi się o 500-600 pips korekty, co przy słabnącym jenie może przełożyć się na ogromny ruch wzrostowy euro do jena. Ponadto nie wykluczone jest, że dolar umocni się do jena znacznie bardziej niż euro, co nie wyklucza scenariusza umiarkowanie wzrostowego na EUR/JPY.

2412_XM_EURJPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here