Naga MarketsPara EUR/GBP ma za sobą naprawdę ogromne i długotrwałe wzrosty. Ostatnio jednak trend wzrostowy osłabł. Cała sytuacja dobrze widoczna jest na wykresie miesięcznym. Za sierpień powstał pin bar w strefie oporu jaką wyznacza poprzedni szczyt. Z tak szerokiej perspektywy wydaje się więc, że być może czas na spadki.

1

Schodząc niżej na wykres tygodniowy widać, że spadki już trwają i są dość gwałtowne. Za nami dwa tygodnie dynamicznego rajdu na południe. Co ciekawe w trendzie wzrostowym dwie poprzednie korekty miały podobny zasięg. Jeżeli sytuacja miałaby się powtórzyć po raz trzeci to mamy jeszcze sporo miejsca na spadki, gdyż zasięg korekty wypada w rejonie 0,8200.

2

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Na wykresie dziennym można wyznaczyć lokalny kanał wzrostowy. Obecnie cena testuje dolną krawędź. Być może dojdzie tu do jakiegoś odbicia. Wydaje się jednak, że cena powinna kontynuować spadki, a wybicie kanału dołem może być ku temu dobrym sygnałem.

3


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 2 września 2016: DAX, NZD/USD, AUD/NZD
Następny artykułBezpłatne szkolenia online z Comparic.pl, 5-9 września
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here