Naga Markets
Kurs pary walutowej EURGBP na wykresie 4-godzinnym porusza się w kanale wzrostowym. Z kolei na początku minionego tygodnia testowany był kluczowy opór blisko 0.8853. To właśnie z tego poziomu w styczniu nastąpiły spadki do głównego wsparcia blisko 0.8340.

Może się okazać, że i tym razem wspomniany opór sprawdzi się w swej roli. Istnieje bowiem kilka czynników, które po potwierdzeniu będą sprzyjały takiej prognozie. Mowa tu o  dywergencji i wsparciu kanału.

Jak widać na poniższym wykresie mimo, że w ostatnim czasie szczyty tworzyły się na coraz wyższych poziomach, nie miało to swojego odzwierciedlenia we wskazaniach RSI. Tam bowiem panuje trend spadkowy.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Cały czas jednak cena utrzymuje się ponad wsparciem kanału. W przypadku jego przełamania spodziewany jest spadek najpierw do lokalnego wsparcia przy 0.8718, a następnie do 0.8650. Pokonanie także tego poziomu otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku 0.8528.

Odwiedź i subskrybuj profil Comparic na TradingView >>

Jeśli jednak taki scenariusz się nie zmaterializuje, cena może nadal poruszać się w kanale wzrostowym. Najpierw jednak byki będą musiały zmierzyć się z oporem na 0.8853.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURNZD ruch w wąskim kanale spadkowym
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na GBPCHF 23.06.2017
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here