Naga MarketsKurs pary walutowej EURGBP na wykresie 4-godzinnym porusza się w kanale wzrostowym. Z kolei na początku minionego tygodnia testowany był kluczowy opór blisko 0.8853. To właśnie z tego poziomu w styczniu nastąpiły spadki do głównego wsparcia blisko 0.8340.

Może się okazać, że i tym razem wspomniany opór sprawdzi się w swej roli. Istnieje bowiem kilka czynników, które po potwierdzeniu będą sprzyjały takiej prognozie. Mowa tu o  dywergencji i wsparciu kanału.

Jak widać na poniższym wykresie mimo, że w ostatnim czasie szczyty tworzyły się na coraz wyższych poziomach, nie miało to swojego odzwierciedlenia we wskazaniach RSI. Tam bowiem panuje trend spadkowy.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Cały czas jednak cena utrzymuje się ponad wsparciem kanału. W przypadku jego przełamania spodziewany jest spadek najpierw do lokalnego wsparcia przy 0.8718, a następnie do 0.8650. Pokonanie także tego poziomu otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku 0.8528.

Odwiedź i subskrybuj profil Comparic na TradingView >>

Jeśli jednak taki scenariusz się nie zmaterializuje, cena może nadal poruszać się w kanale wzrostowym. Najpierw jednak byki będą musiały zmierzyć się z oporem na 0.8853.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here