Naga MarketsCoraz ciekawiej zaczynają wyglądać notowania pary EUR/AUD, zwłaszcza po ostatnich mocniejszych spadkach europejskiej waluty. Wydaje się, że niebawem może dojść do pewnego rozstrzygnięcia, która objawi się w postaci większego, dynamicznego ruchu ceny. Pozornie, wykres dzienny wygląda bardzo czytelnie – mamy przełamaną linię trendu, która przez długi okres czasu było doskonale respektowana, a cena spadła poniżej dołka powstałego już po wybiciu linii trendu. Otwarta droga do spadków? Teoretycznie tak, warto jednak zauważyć, że dynamika spadków nie jest duża, a przez ponad miesiąc spadków, strona podażowa nie osiągnęła zbyt wiele. Linię trendu można zawsze poprawić, a układ dołków i szczytów z nieco dalszej perspektywy, nadal pozostaje typowy dla trendu wzrostowego. Doskonale widać to na fragmencie wykresu tygodniowego, gdzie mamy silny trend wzrostowy i test poprzedniego szczytu, a więc potencjalne miejsce na silne odbicie w górę.

Wspomniałem o niewielkiej dynamice spadków. Wykres H4 pokazuje dodatkowo, że dynamika ta cały czas maleje. Na tym interwale widać, że zakres wahań ceny zmniejsza się. Notowania wpisują się w formację klina zniżkującego. W kontekście poprzedzającego go trendu wzrostowego, jest to formacja typowo korekcyjna. Wybicie górą powinno więc przynieść mocny sygnał kupna, tym bardziej, że w skali tygodniowej znajdujemy się tuż przy kluczowym wsparciu.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolska w 2018 roku pod znakiem FinTech – czy wykorzystamy dziejową szansę?
Następny artykułGuten Morgen DAX 09.01.2018
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here