Naga MarketsNotowania EUR/USD notują obecnie drugi dzień spadków o bardzo dużym zasięgu. Kluczowym wydarzeniem końca tygodnia jest więc wybicia z formacji klina oraz przełamanie ostatnich minimów. Wydaje się więc, że możemy odczytywać to jako zapowiedź kontynuacji trendu spadkowego, tym bardziej, że nie widać przesłanek aby aprecjacja dolara miała ulec wyczerpaniu. Dolar pozostaje głównym wygranym, zainicjowanych przez siebie konfliktów handlowych z Chinami, a także z UE czy ostatnio wzmacniając sankcje na Rosję. Ostatnio EBC ocenił także protekcjonizm amerykański jako ważny czynnik ryzyka dla gospodarek strefy Euro. Nie dziwi więc, że europejska waluta mocno traci.

Ciekawie robi się, gdy zajrzymy na wykres w skali miesięcznej. Widać tu, że od 10 lat cena porusza się na przemian, względnie respektując krawędzie kanału spadkowego. Trwające spadki także miały swój początek przy górnej krawędzi. Mimo, że historia nie musi się powtórzyć kolejny raz, w obliczy geopolityki wydaje się, że mamy przed sobą całkiem sporą przestrzeń do dalszych spadków w dłuższym okresie czasu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here