Naga MarketsInteresująco i dość czytelnie wyglądają notowania pary EUR/JPY w ujęciu tygodniowym. Na wykresie widać trend spadkowy, który trwa od początku 2018 roku. Ostatnie miesiące ubiegłego roku to duża korekta wzrostowa, która zaczęła załamywać się na początku bieżącego roku. Patrząc na wykres, wydaje się, że nadal mamy spory potencjał do dalszych spadków.

W utrzymywaniu siły japońskiej waluty pomaga kwestia chińskiego wirusa, gdyż powoduje ona zmniejszony apetyt na ryzyko, a co za tym idzie umacnianie się tzw. bezpiecznych przystani czyli np. Jena. Nie przeszkadzają w tym nawet fatalne odczyty PKB za ostatni kwartał z Japonii, zresztą odczyty z gospodarek europejskich i całej Strefy Euro także nie wyglądają najlepiej, a sprawa wirusa szkodzi bardziej Euro. Dopóki więc nic się nie zmieni, wydaje się, że trend może się utrzymać, oczywiście będą pojawiały się także korekty.

eurjpy

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here