Naga MarketsCiekawa sytuacja techniczna ma miejsce na parze EUR/JPY na wykresie z dzienną skalą czasową. Od początku marca mamy do czynienia z wyraźnym trendem spadkowym, a obecny ruch korekcyjny jest największy w tym okresie czasu. Możliwe więc, że na rynku panuje stan wykupienia i zbliża się moment na pojawienie się reakcji podażowej. Weekendowe zamieszanie na rynkach ropy naftowej po ataku przy użyciu dronów na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej, wywołał umocnienie walut uznawanych za bezpieczne przystanie, w tym także Jena.

Możliwe, że jest to pretekst do zrobienia zwrotu na południe. Z Europy mieliśmy tylko słabsze odczyty inflacyjne z Włoch, natomiast dzisiaj poznamy odczyty nastrojów indeksu ZEW dla Niemiec i Strefy Euro. Słabsze dane mogą przyczynić się do skierowania kursu na południe. Od strony technicznej, po sporej korekcie, kurs odbił wczoraj od linii trendu i poziomu poprzedniego dołka. Po niskim otwarciu, doszło wprawdzie do odrabiania strat, ostatecznie jednak wyglądało to słabiej niż na innych parach.

eurjpy

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowy wirus na Linuxa kopie kryptowaluty
Następny artykułKurs euro powraca nad 4,33 zł. EURPLN ponownie zaatakuje opór?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here