Naga MarketsNotowania pary EUR/GBP od dłuższego czasu porusza się w dość techniczny sposób. Kiedy wydawało się, że euro będzie nadal tracić, nagle przyszło solidne obicie wpisujące się w technikę, potwierdzającą szerszy trend boczny. Na wykresie tygodniowym, widać że cena może lada moment sięgnąć głównego oporu nieco pond poziomem 0,93. Co potem? Wydaje się, że równowaga może zostać utrzymana i cena odbije od oporu. Obie gospodarki maja bowiem swoje problemu, które koronawirus tylko podkreśla. Epidemia sprawia, że wraca kwestia problemu zadłużenia krajów południa Europy i ogólnie bardzo słabych perspektyw wzrostu gospodarczego.

Z kolei coraz trudniej uwierzyć, że Wielka Brytania szybko osiągnie nową umowę handlową z UE i być może okres przejściowy trzeba będzie wydłużyć. Po za tym, warto zaznaczyć, że Wielka Brytania przyjęła trochę inny sposób walki z epidemią, co w przypadku negatywnych skutków, może funta słono to kosztować. Dzisiaj poznamy indeks nastrojów ZEW z Niemiec i odczyty z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Dane te mogą zdecydować czy cena zdoła dobrnąć do wspomnianego oporu.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here