Naga MarketsInteresująca zaczyna wyglądać sytuacja na wykresie dziennym pary EUR/GBP. Dwa ostatnie dni doprowadzają do silnego odbicia od poziomu wsparcia okolic 0,8920. Od początku maja mamy bardzo silny trend wzrostowy, a w ostatnim czasie korekty rozpoczynały się przy czytelnych strefach oporu. Tak samo mamy do czynienia z obecną sytuacją, kiedy wybicie wspomnianej strefy doprowadziło do niewielkiej korekty i obecnie do silnego odbicia, wyznaczającego kolejny wyżej położony dołek. Wydaje się, że cena wychodzi na nowe maksima trendu wzrostowego.

Szukając kolejnego oporu, przy którym popyt mógłby się zatrzymać, mamy poziom okoli 0,9050 czyli serię szczytów z końca ubiegłego i początku bieżącego roku. Jeżeli chodzi o fundamenty, sądząc po reakcji na notowania euro, waluta ta korzystnie przyjęła uzgodnienia polityczne dotyczące obsady unijnych stanowisk, w tym Europejskiego Banku Centralnego. Z kolei po stronie Funta nadal mamy niepewność dotyczącą brexitu, jak i wyboru następcy premier May. Wczoraj doszła także kolejna sprawa – prezes Banku Anglii zaskoczył rynki opowiadając się za możliwym cięciem stóp procentowych, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jego zdaniem wzrost gospodarczy w drugim kwartale bieżącego roku może być niższy niż się oczekuję, a to może zmusić bank do reakcji.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here