Naga MarketsKalendarz gospodarczy na ten tydzień szykuje się szczególnie ciekawie na parze EUR/GBP. Ostatnio Euro doznało znaczącego umocnienia, wykazują odwrotną korelację z rynkami akcji w czasie paniki. Teraz czekamy jednak na dwie kolejne sesje. Już jutro opublikowany zostanie plan nowego ministra finansów Wielkiej Brytanii mający stymulować wzrost gospodarczy. Po za tym mamy też w kalendarzu odczyty produkcyjne i PKB. Wydaje się, że rynkowe oczekiwania sugerują negatywne zaskoczenie nowym planem.

Kluczowe wtedy stanie się to co w czwartek ogłosi EBC. Tego dnia Bank zajmie się stopami procentowymi, a po niespodziewanym ruchu ze strony amerykańskiego FED, być może i EBC zdecyduje się podjąć jakieś działania. Wydaje się więc, że czeka nas ciekawy okres, trudno jednak prognozować kurs. Bazowy scenariusz, mając na uwadze niechęć EBC do działań, może zakładać rozczarowanie po obu stronach. To po za większą zmiennością mogłoby raczej faworyzować w dalszym ciągu Euro, z uwagi na oczekiwania obniżki stóp w Wielkiej Brytanii i problemy w negocjacjach z UE.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here