Naga MarketsW obliczu formalnego brexitu i ostatnich odczytów gospodarczych, bardzo ciekawie zaczyna wyglądać sytuacja na parze EUR/GBP. Do niedawna wydawało się, że kurs będzie próbował kolejny raz atakować opór w rejonie 0,8580, jednak cena zawraca na południe, wyznaczając kolejny w ostatnim czasie niżej położony wierzchołek.

W ostatnim czasie, gdy rynek przetrawił nieco ostrą retorykę premiera Johnsona w obliczu negocjacji nad nową umową handlową z UE, na funta pozytywnie wpłynęła cała seria zaskakująco mocnych odczytów PMI. Zarówno odczyt dla przemysłu, usług jak i budowlany, wypadły znacznie powyżej oczekiwań. W tym samym czasie dane ze Strefy Euro wypadały co najwyżej średnio. Na wykresie mamy więc nadal trend spadkowy.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here