Naga MarketsUmocnienie Euro, po długim okresie deprecjacji oraz ogólna słabość Funta, pozwoliły w ubiegłym tygodniu na wybronienie kluczowej strefy wsparci przy 0,83 widoczne j na wykresie tygodniowym pary EUR/GBP. Teoretycznie problemy Chin związane z koronawirusem powinny przekładać się także na Euro, tym bardzie że wirus mocno dotyk np. Włochy. Słabość dolara w związku z oczekiwaniami, że FED wyznaczy kierunek obniżając stopy w celu wsparcia rynków akcji, mocno dotąd wyprzedane Euro mogło zyskać.

Podobny scenariusz mieliśmy także tutaj, gdzie niewiele potrzeba było aby obić na tle słabego Funta. Dla brytyjskiej waluty obecnie kluczowym terminem jest 11 marca, kiedy minister finansów ma pokazać plan stymulujący gospodarkę. Dzień ten niesie zarówno szanse jak i zagrożenia dla waluty. Na wykresie widzimy, że na razie cena rośnie, a poprzednie ruchy w górę miewały po wiele tygodni wzrostowych z rzędu, choć oczywiście nie z taką dynamiką jaka była w poprzednim tygodniu.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here