Naga MarketsWczorajsza oraz dzisiejsza sesja przynoszą podwyższoną zmienność na parze EUR/GBP. W tych dniach obradują bowiem baki centralne. Wczorajsza decyzja BOE o cięciu stóp procentowych o 50 punktów bazowych, osłabiła funta. Słabo wypadły także dane o PKB, które wypadło poniżej oczekiwań. Decyzja o obniżce była więc słuszna i też wymuszona koronawirusem.

Dzisiaj podobnych działań spodziewamy się po EBC, które znane jest z częstej niechęci do podejmowania zdecydowanych działań. Jeżeli jednak decydenci zaskoczą, a wydaje się, że w obliczu choćby niechęci rządu Niemiec do zwiększania wydatków aby skumulować gospodarkę, bank może być zmuszony do podjęcia kroków. To może wpłynąć na osłabienie euro i wyhamowanie ostatniego podbicia na tej parze.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here