Naga MarketsNotowania pary EUR/GBP na wykresie dziennym oscylują przy lokalnym oporze 0,8580. Kurs ma za sobą ogromne spadki, a umocnienie funta spowodowane było uspokojeniem sytuacji politycznej wokół brexitu. Teraz jednak sytuacja się zmienia, gdyż rynek może zacząć wyceniać ewentualne skutki brexitu dla gospodarki. Ta zdaje się spowalniać, o czym świadczy np. wczorajszy bardzo słaby odczyt inflacji konsumenckiej.

Wzmaga to presję na obniżkę stóp procentowych, o czym coraz częściej się wspomina także przez członków BOE i to już pod koniec stycznia. Presja na obniżkę może skutecznie osłabiać walutę. Z kolei z Euro dane gospodarcze wypadają w ostatni czasie neutralnie i trudno oczekiwać szybkich działań po stronie EBC. Taka kombinacja może więc wspierać wzrosty na tej parze, a wybicie oporu będzie sygnałem do ich kontynuacji.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here