Naga MarketsNotowania pary EUR/GBP na wykresie z dzienną skalą czasową wskazują na zdecydowany trend wzrostowy. Cena jednak zaczyna zbliżać się do kluczowego oporu jakim jest poziom okolic 0,9060. Jest to strefa oparta o serię szczytów z końca ubiegłego oraz początku bieżącego roku. Wszystko wskazuje na to, że kurs zdoła dobrnąć do tej strefy. Warto zwrócić jednak uwagę na kalendarz ekonomiczny. Już w przyszły czwartek odbędzie się posiedzenie EBC, podczas którego mają zostać ustalone stopy procentowe.

Kluczowy może być wydany komunikat i retoryka w nim zawarta. Rynki obawiają się nacisku na możliwe cięcie stóp procentowych w przyszłości, co może przełożyć się na osłabienie Euro. Możliwe, że spotka się to z testem wspomnianego oporu, co może dać pretekst do ruchu spadkowego. Nie wydaje się jednak, aby mógł on kompletnie zanegować trend wzrostowy, z uwagi na problemy Wielkiej Brytanii z brexitem, a także z podobnymi obawami o możliwą potrzebę cięcia stóp w tym kraju w nieodległej przyszłości.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here