Naga MarketsInteresująco wyglądają notowania na parze EUR/GBP na wykresie tygodniowym. Ubiegły czwartek przyniósł oczekiwane zwycięstwo Partii Konserwatywnej premiera Johnsona. Zaskoczeniem pozytywnym mogła być jedynie duża skala wygranej. To spowodowało skokowe umocnienie Funta. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że cena spadła i wyhamowała na ważnym wsparciu opartym od dołki z lat 2015 i 2016. Poziom 0,83 pełni więc rolę solidnego wsparcia.

Wczoraj kurs próbował zainicjować odbicie. Wydaje się, że jakaś forma korekty może mieć miejsce i w najbliższym czasie Funt odda nieco pola. Wczoraj mieliśmy słabsze odczyty PMI z Wielkiej Brytanii. Z kolei po stronie Euro także nie było pod tym względem lepiej, jednak nie można narzekać na odczyt usługowy. Dzisiaj poznamy ważne dane z brytyjskiego rynku pracy, a jutro odczyt inflacyjny w Strefie Euro. To te dane mogą pomóc lub przeszkodzić w dokonaniu korekty na tej parze walutowej.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 17 grudnia 2019
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/CHF, NZD/JPY, Srebro
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here