Naga MarketsZa sprawą brexitu cały czas interesująco wyglądają notowania pary EUR/GBP. Spoglądając na wykres dzienny, widać że od kilku sesji trwa próba zainicjowania ruchu korekcyjnego. Na razie wygląda ona dosyć słabo i poziom poprzedniego dołka czyli 0,8780 może być trudny do osiągnięcia. Niewiele niżej mamy poziom 0,8720, który także może pełnić rolę oporu. Być może uda się dowieść cenę do przynajmniej tego poziom. Dotychczasowa tendencja pozostaje nadal spadkowa, pod wpływem dokonania pewnych postępów w kwestii brexitu czyli uzgodnienia umowy z Unią Europejską oraz przeprowadzenie jej przez brytyjski parlament. Wczoraj doszło do przedłużenia brexitu do końca stycznia. Termin ten może zostać jednak skrócony.

Głównym tematem w najbliższym okresie pozostanie kwestia przyspieszonych wyborów w Wielkiej Brytanii. Aby rozwiązać parlament potrzebna jest zgoda 2/3 posłów, a więc także głównej partii opozycyjnych. Polityczne tarcia mogą więc doprowadzać do słabości brytyjskiej waluty. Jeżeli jednak dojdzie do pewnej zgody co do przyspieszonych wyborów, wydaje się że brytyjska waluta nadal powinna odrabiać straty. Z kolei z Unii Europejskiej w tym tygodniu napłyną w czwartek dane dotyczące wstępnych szacunków PKB oraz inflacji ze strefy euro za trzeci kwartał. Historia poprzednich odczytów pokazuje, że należy być dosyć ostrożnym i raczej spodziewać się słabych odczytów. W związku z tym euro może zostać pod presją podaży.

eurgbp

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here