Naga MarketsPara walutowa CHFJPY od dłuższego czasu porusza się na północ. Wzrosty te przerwane były trwającą od początku maja, niemal do końca czerwca br. ponad 260 popsową konsolidacją, z której z godnie z podstawowymi zasadami teorii boxów wybiliśmy w kierunku zgodnym z wcześniej panującym trendem a wiec górą.

Mimo, że wybicie to nastąpiło 27 czerwca br. a więc niemal 4 tygodnie temu, to w dalszym ciągu nie doszło do re-testu górnego ograniczenia tej konsolidacji co z technicznego punktu widzenia powinno się wydarzyć. W związku z powyższym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia korekty spadkowej właśnie w okolice poziomu 115.15.

CHFJPY H4

Spoglądając na wykres dzienny warto zwrócić uwagę jak istotny opór stanowił ten poziom w przeszłości. To determinuje tylko konieczność jego re-testu.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

CHFJPY Daily

Scenariusz ten wspiera również obecna sytuacja na interwale H1, gdzie zaobserwować możemy tworzącą się pro-spadkową formację głowy z ramionami (RGR). Ponadto opór stanowiący linię ramion zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu spadkowego co determinować może pojawienie się w jego okolicy silnej reakcji podażowej.

CHFJPY H1

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPJPY – odbicie od górnego ograniczenia 8-miesięcznej konsolidacji
Następny artykułOpcje dla początkujących. Potencjalny sygnał kupna na GBP/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here