Naga MarketsPara walutowa CADCHF od listopada 2011 roku poruszała się na południe. Od blisko dwóch lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7850 rynek porusza się w konsolidacji.

CADCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że już w tygodniu kończącym się 14 lipca br. rynek pokonał linię trendu spadkowego.

CADCHF Weekly

Mimo, że w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy przewagę podaży, to linia ta nie została przetestowana od góry (jako wsparcie). Fakt ten nie przeszkodził jednak popytowi i od początku tygodnia ponownie obserwujemy wzrosty.

CADCHF Daily

Na wykresie H1 zauważymy, że na skutek trwających od poniedziałku wzrostów rynek wybił dziś górą z trwającej dokładnie od dwóch tygodni konsolidacji w efekcie czego kurs pary walutowej CADCHF znalazł się najwyżej od 27 lutego br. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

CADCHF H1

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAktualna analiza techniczna rynków finansowych 26.07.2017
Następny artykułPrognozy FOMC: Sprawdź jak 10 dużych graczy ocenia środowe posiedzenie!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here