Naga MarketsNotowania najstarszej i zarazem największej pod względem kapitalizacji kryptowaluty – Bitcoina w relacji do dolara testują dziś kluczowy opór w okolicach 9.500 USD.

Jak widać na wykresie 8-godzinnym poniżej, kurs dotarł do strefy oporu bardzo dynamicznie po odbiciu na 6.500, a następnie krótkiej przerwie blisko 7.800.

Cena obecnie respektuje opór, a zatem można się spodziewać odbicia. Dynamiczne wsparcie dla tego ruchu spadkowego stanowić może teraz kanał tworzony przez średnie wykładnicze (EMA 10/20).

Jeśli notowania znajdą wsparcie na omówionym wyżej kanale, może się okazać, że kurs ponownie zaatakuje kluczowy opór. Jego przełamanie otworzyłoby z kolei drogę do okrągłego poziomu 10.000 USD. Jednak z perspektywy technicznej o wiele istotniejszy wydaje się obszar zlokalizowany blisko 11.600, gdzie znajdują się maksima z lutego i marca br.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM na platformie MetaTrader 5.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/CAD, CAD/JPY, GBP/CHF
Następny artykułCapital.com uruchamia nową aplikację edukacyjną
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here