Naga MarketsKurs pary walutowej AUDUSD rośnie od końca maja br. formując przy tym układ coraz wyższych dołków i szczytów. W dniu wczorajszym skutecznie pokonana została strefa oporu niedaleko poziomu 0.7650. Niewiele wyżej zbiegają się natomiast dwie linie trendu widoczne na poniższym wykresie dziennym, które mogą skutecznie powstrzymać ekspansję byków. Tam też widoczna jest reakcja strony podażowej za sprawą świec z długim górnym knotem.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

1108-AUDUSD

Z kolei na wykresie 4-godzinnym widać wybicie ponad wspomniany obszar, gdzie zbiegają się linie trendu, a także szybki powrót pod nie, co czyni owe wybicie fałszywym. Widoczna jest też świeca z długim knotem, która wskazuje na respektowanie oporu.

1108-AUDUSD-h4

Siła ostatnich wzrostów jest dość znaczna, a ponadto znajdujemy się ponad strefą oporu przy 0.7650, która po przełamaniu działa jako wsparcie. Dlatego też, przed rozważaniem zagrań na krótko lepiej będzie poczekać do czasu skutecznego zamknięcia na wykresie H4 zarówno pod 20-okresową SMA jak i wspomnianym przed chwilą obszarem oporu. Dodatkowym potwierdzeniem może być także sekwencja niższych dołków i szczytów.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here